FCA

Filtrační pouzdra FCA.. (16, 50 bar)

Filtrační pouzdra typu FCA jsou nvržena pro filtraci stlačeného vzduchu nebo pro vakuové filtry, pro malá průtočná množství s tlakovou hranicí 16 bar a 50 bar pro stlačený vzduch bez agresivních sloužek.

Rysy

Pouzdra FCA jsou vyrobena vysoce kvalitního hliníku, odolnému proti korozi. Vyráběna jsou gravitačním odléváním. Pro účely povrchové úpravy a pro zvýšení odolnosti musí všechna filtrační pouzdra projít pasivací bez chrómu (VI) a jsou dokončena práškovým povlakem odolným proti nárazům a otěru, který je umístěn na vnější straně pouzdra.

Když šroubujete spodní část filtru do horní části filtru (hlava filtru), je utahovací moment působící na závit skříně filtru omezen limitním dorazem. Tím se zabrání tomu, aby se závit stlačil nebo přetáhl. Pouzdro lze snadno povolit rukou i po delší době provozu.

Každé pouzdro filtru FCA je určeno pro vložení jednoho filtračního elementu. Pouzdra jsou opatřena přívodem a výstupem stlačeného vzduchu se závitovým připojením (velikost připojení závisí na modelu) a také s výstupem kondenzátu s závitem G 1/2 (závity podle DIN 259). Modely 30 až 190 mají také dvojnásobné závitové připojení G 1/8, které se ve spojení se dvěma montážními otvory M5 používají k monitorování rozdílu tlaku a monitorování čistoty stlačeného vzduchu. Filtrační pouzdra modelů 20 až 130 jsou opatřena dvěma průchozími otvory ve filtrační hlavě, které jsou umístěny mimo tlakovou komoru a používají se k montáži do kombinace filtrů nebo k montáži na stěnu (montážní sady FAM a FAW jsou k dispozici jako příslušenství).

Pouzdra filtrů splňují požadavky směrnice o tlakových zařízeních 2014/68 / EU a některé (v závislosti na modelu a tlaku) mají označení CE této evropské směrnice